Gündem

Sağlık Bakanı Koca’dan Corona Virüsü İçin Kritik Uyarı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü için son durumu açıkladı. Bununla birlikte Bakan Koca bir de açıklama yaparak uyarı yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak corona virüsü için son verileri belirtti. Buna göer bugün yapılan 20 bin 65 testten 3 bin 135’i pozitif çıktı. Koronavirüs salgınında 73 kişi daha yaşamını yitirirken, bugün iyileşen hasta sayısı ise 256 oldu.

Tüm bunların yanı sıra tabloda toplam test sayısı 181 bin 445, toplam vaka sayısı 27 bin 69, toplam vefat sayısı 574, toplam yoğun bakım hasta sayısı 1381, toplam entübe hasta sayısı 935, toplam iyileşen hasta sayısı ise 1042 olarak belirtildi.

BAKAN KOCA’DAN UYARI

Corona virüsü son durum tablosunu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir de açıklama yaptı. Bakan Koca açıklamalarında bir uyarı yaptı ve virüsün gücünü temas ortamından aldığını ifade ederek bu fırsatın tanınmaması gerektiğini ifade etti.

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Test sayısında 20 bini aştık. İyileşen toplam hasta sayımız bini geçti. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım. Yeni uygulamada davranışlarıyla herkese örnek olan gençlere teşekkür ediyorum”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir