Gündem

Sağlık Bakanı Koca’dan Korona Virüs Açıklaması: Dışarı Çıkmayın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İran sınırındaki koronavirüs tedbirlerini yerinde inceledi. Bakan Koca incelemenin ardından çok önemli açıklamalarda bulundu.

İran sınırındaki korona virüs tedbirlerini yerinde denetleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu incelemelerin ardından çok önemli uyarılarda bulundu. Bakan Koca Türk vatandaşlarına dışarı çıkmayın uyarısı yaptı.

Bakan Koca yaptığı açıklamalarında riskli kişilerin karantinaya alındığını ifade ederek 14 gün gözetimde olacaklarını İran’da olan vatandaşlarımızın sınırı zorlamamaları ve bulundukları ortamda evlerinde dışarı çıkmamaları gerektiğini ifade etti.

YAPILAN AÇIKLAMA

Ayrıca Bakan Koca sınır kapısında 60 kişinin durumlarını takip ettiklerini ifade etti. Bakan Koca’nın dışarı çıkmayın uyarısına ilişkin açıklamaları şöyle oldu:

Şu an Gürbulak sınır kapısında 60 kişinin durumlarını takip ediyoruz. Bunların arasında soğuk algınlığı belirtisi olduğunu bildiğimiz 3 kişiyi hastane ortamına aldık. Bunların dışındaki vatandaşlarımızdan Kum ve Meşhed geçmişi olan 10 kişiyi ayrı bir ünitede daha yakın takip ediyoruz. Hiçbirinin 38’i geçen bir ateş ve solunum sıkıntısı yok. Biz tedbir amaçlı takip ediyoruz.

Bakan Koca Dışarı Çıkmayın Uyarısı
Bakan Koca Dışarı Çıkmayın Uyarısı

Riskli kişiler karantina altına alındı. İran’dan gelenler 14 gün gözetimde olacak. İran’da olan vatandaşlarımızın sınırı zorlamamaları, bulundukları ortamda evlerinden çıkmamalarını, maskeli olmalarını ve hijyen olarak gerekli önlemleri almalarını istiyorum. Bizim onları 14 gün gözetim altında tutacağımızı bilerek gelmelerini istiyorum.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir