Gündem

Sağlık Bakanı, kolonyanın corona virüse karşı faydalı olduğunu söyledi, vatandaş satış noktalarına koştu!

Üç Bakanın katılımıyla gerçekleştirilen ‘Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’ndan sonra basında önemli açıklamalarda bulunuldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de de bir kişide tespit edilen corona virüsten korunmak için, kolonyanın faydalı olacağını belirtti. Bu açıklamadan sonra vatandaşlar hemen kolonyacılara koştular. Bazı kolonya satıcıları ise bunu fırsat bilerek fiyatları hemen arttırdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla ‘Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’ yapıldı. Yaklaşık 3 saat süren toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kamuoyunu corona virüsü hakkında bilgilendirmek ve son gelişmeleri aktarmak için düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Bilim Kurulu kolonyanın faydalı olduğunu bildirdi

Corona virüsüne karşı korunmak için yapılması gerekenlere değinen Koca, bir muhabirin kolonyanın faydalı olup olmadığı sorusuna da yanıt verdi. Bakan Koca kolonya için Bilim Kurulu’nun faydalı olduğunu söylediğini ancak 60 derece üzerindeki kolonyaların tercih edilmesi gerektiğini ifade etti. Bu açıklama sonrasında insanların kolonya satan yerlere akın ettiği, bazı satış noktalarında kolonyaların tükendiği öğrenildi. Ayrıca Alışveriş sitelerinde de satışlarda patlama yaşandı. İnternet üzerinden maske ve kolonya almak isteyen vatandaşlar yüksek fiyatlarla karşılaştı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir