Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı 18 Bin Personel Alımı Sonuçlandı ! İşte En Düşük ve En Yüksek Puanlar

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alımı sonuçları açıklandı. Ayrıca sonuçlara göre oluşan en düşük ve en yüksek puanlar da erişime açıldı.

Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alımı için yerleştirme sonuçları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden adayların erişimine açıldı.

Adaylar aşağıdaki link üzerinden sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

ÖSYM tarafından yerleştirme sonuçlarının duyurulmasının ardından KPSS 2020/5 yerleştirme sonuçlarına göre oluşan en düşük ve en yüksek puanlar da belirtildi.

YAYIMLANAN DUYURU

ÖSYM tarafından ilk olarak şu duyuru yayımlandı:

“26 Mart 2020 – 01 Nisan 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2020/5 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 06 Nisan 2020 tarihinde saat 15.45’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.”

SAYISAL BİLGİLER

Tüm bunların yanı sıra sayısal bilgiler de belirtildi. Buna göre ortaöğretim düzeyinde 3.027 kontenjan için 58.453 aday tercih yaptı ve hepsi yerleşti. Bunun yanı sıra ön lisans düzeyinde 3.287 kontenjan için 75.573 aday tercih yaptı ve hepsi yerleşti. Bununla birlikte lisans düzeyinde 11.686 kontenjan için 45.347 tercih yaptı ve 9 kontenjan boş kaldı.

Sonuçlara göre oluşan en düşük ve en yüksek puanlar için TIKLAYIN.

Sonuçlarınızı sorgulamak için TIKLAYIN.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir