GenelKamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı 8.844 Memur Alımı Kadroları Resmi Gazete’de Yayımlandı

ÖSYM tarafından KPSS 2020/4 tercih kılavuzu yayımlandı. Bunun ardından Sağlık Bakanlığı 8.844 memur alımı kadroları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Sağlık Bakanlığı 8.844 memur alımına ilişkin dün Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS 2020/4 tercih kılavuzu yayımlandı. Bu kılavuz ile memur alımı tercihleri 14 Şubat 2020 tarihinde başlayacak ve 20 Şubat 2020 tarihinde sona erecek.

YAYIMLANAN DUYURU

Sağlık Bakanlığı memur alımına ilişkin kadrolar ise Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Konu ile ilgili olarak Resmi Gazete’de şu ifadelere yer verildi:

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 8.844 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS2020/4 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Adaylar tercihlerini, 14 – 20 Şubat 2020 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı ekte gösterilmiştir.

İLAN EDİLEN KADROLAR

Resmi Gazete’de yayımlanan kadrolar ise şöyle:

Sağlık Bakanlığı Kadroları
Sağlık Bakanlığı Kadroları

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuru için TIKLAYIN.

KPSS 2020/4 Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir