Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı 8.844 Personel Alımı KPSS 2020/4 Tercihleri Başladı

Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 kamu personeli alımına ilişkin ÖSYM tarafından KPSS 2020/4 tercih kılavuzu yayımlandı. Bu kılavuz kapsamında tercih işlemleri başladı.

Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 personel alımı için başvurular başladı. KPSS 2020/4 tercih kılavuzu Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlandı ve bugün itibari ile tercih işlemleri başladı. Ayrıca adaylar işlemlerini 20 Şubat’a kadar yapabileceklerdir.

ARANAN ŞARTLAR

Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 kamu personeli alımı için tercih yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranıyor. Bu genel şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmiyor. Ayrıca adaylar 20 lira başvuru ücretini yatırdıklarında tercihleri onaylanmış olacak. İşte adaylarda aranan şartlar:

1. Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

2. 657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

3. KPSS 2019/7 Tercih Kılavuzunda belirtilen sözleşmeli pozisyonlara yerleşenlerin, bu kılavuzda belirtilen sözleşmeli pozisyonları tercih etmeleri sistem tarafından engellenecektir.

4. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

5. Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

TERCİH DETAYLARI

Adaylar Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı için adaylar ÖSYM AİS’e T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak tercihlerini yapacaklardır. Adayların 20 Şubat’a kadar tercihlerini yapmaları gerekiyor.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN. 

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir