Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı 8.844 Personel Alımına Başvuracaklar Dikkat ! Kılavuzda 2018 KPSS Detayı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Sağlık Bakanlığı 8.844 kamu personeli alımına ilişkin KPSS 2020/4 tercih kılavuzu yayımlandı. Bu kılavuzda 2018 KPSS detayına yer verildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 8 bin 844 kamu personeli alımı yapılacağı duyurulmuştu. Söz konusu alımlar için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS 2020/4 tercih kılavuzu adayların erişimine açıldı.

Yayımlanan tercih kılavuzu kapsamında adaylar 14 şubat 2020 ile 20 Şubat 2020 tarihleri arasında tercihlerini yapabileceklerdir. Adaylar tercihlerini ÖSYM AİS’e T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak gerçekleştireceklerdir.

Ayrıca adaylar tercih ücretlerini yatırdıklarında Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı için tercih işlemlerini tamamlamış olacaklardır. Tercih ücreti ve yatırılacak bankalar için TIKLAYIN. 

2018 KPSS DETAYI

Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 tercih kılavuzunda tercih yapacak olan adaylar için 2018 KPSS detayına yer verildi. Bu bağlamda kılavuzda şu ifadelere yer verildi:

DİKKAT: 2018 KPSS’de;

* Ortaöğretim düzeyinde sınava başvuran ancak, sınava başvurduğu dönemde lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (21 Mayıs 2018 tarihi ve öncesinde bir lisans programından mezun olan adaylar)

* Ortaöğretim düzeyinde sınava başvuran ancak, sınava başvurduğu dönemde ön lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (19 Temmuz 2018 tarihi ve öncesinde bir ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar)

* Ön lisans düzeyinde sınava başvuran ancak, sınava başvurduğu dönemde lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (21 Mayıs 2018 tarihi ve öncesinde bir lisans programından mezun olan adaylar) tercih yapmaları sistem tarafından engellenmiştir.

Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Alımı
Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Alımı

YERLEŞTİRMELERİN YAPILMASI

Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 kamu personeline ilişkin yayımlanan tercih kılavuzunda yerleştirmelere ilişkin şu ifadelere yer verildi:

4.1 Bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

4.2 Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

4.3 Yerleştirme yapılırken ÖSYM tarafından; sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan alan/program ile sözleşmeli pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

4.4 Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların ilgili kurumlarca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

4.5 Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir sözleşmeli pozisyona yerleşememiş olacaktır.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

KPSS 2020/4 tercih kılavuzu için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir