Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı 8 Bin 844 Personel Alımı KPSS 2020/4 Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlanarak KPSS 2020/4 Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 kamu personeli alımı başvuru kılavuzunun adayların erişimine açıldığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 kamu personeli alımına ilişkin Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı.

Söz konusu duyuruda 2020/4 Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 kamu personeli alımı başvuru kılavuzunun adayların erişimine açıldığı ifade edildi.

Yayımlanan kılavuz kapsamında adaylar ÖSYM AİS üzerinden T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını 14 Şubat 2020 ile 20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapacaklardır.

YAYIMLANAN DUYURU

ÖSYM’den yayımlanan duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar Sağlık Bakanlığı KPSS-2020/4 Tercih Kılavuzuna saat 13.30’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar, tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 20 Şubat 2020 tarihinde saat 23.59’a kadar yapabileceklerdir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2020/4 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı personel alımı
Sağlık Bakanlığı personel alımı

GENEL ŞARTLAR

Başvuru kılavuzunda belirtilen genel şartlar ise şöyle:

1. Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

2. 657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

3. KPSS 2019/7 Tercih Kılavuzunda belirtilen sözleşmeli pozisyonlara yerleşenlerin, bu kılavuzda belirtilen sözleşmeli pozisyonları tercih etmeleri sistem tarafından engellenecektir.

4. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

5. Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN. 

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir