Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi belli oldu! Farklı branşlardan 8 bin 844 sağlık personeli alımı yapılacak!

Sağlık Bakanlığı’na farklı branşlardan 8 bin 844 sağlık personeli alımı yapılacak! Sağlık personeli alımı başvuru tarihi belli oldu. Peki, Sağlık Bakanlığına hangi branşlardan personel alımı yapılacak? Alınacak personeller hangi sağlık kurumlarında istihdam edilecek? Tüm ayrıntılar bu haber içeriğinde…

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi bugün belli oldu! Aşağıda belirtilen tarih aralığında Sağlık Bakanlığı’na tam 8 bin 844 sağlık personeli alımı yapılacak! Alınacak personeller Sağlık Bakanlığına bağlı Acil Sağlık Hizmetleri, Halk Sağlığı Laboratuvarları, İlçe Sağlık Müdürlükleri, Toplum Sağlığı Merkezleri, Sağlık Evleri, Yataklı Tedavi Merkezleri ve Diş hastanelerinde istihdam edileceklerdir.

HANGİ BRANŞLARDAN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere Hemşire, sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlardan ise 1036 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHİ

Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılında 17 bin 689 personel alımı yapılacağı açıklanmasının ardından atamalar ikiye bölünmüş ve ilk atamalar Aralık ayında yapılmıştı. İkinci etapta ise 8 bin 844 sağlık personeli alınacak. Personel alımı başvuruları 14 Şubat’ta başlayacak ve 20 Şubat 2020 tarihinde sona erecek!
14 Şubat 2020’de başvuru kılavuzu yayınlanacak ve başvuruda bulunmak isteyen adaylar il tercihlerini bu kılavuza göre yapacaklardır.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Profesyonelleri Platformu Başkanı Aras Ali Altıntaş, sağlık personeli alımı ilanının Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin resmi internet sitesinde yayınlanacağını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı Personeli 2020 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı başvuruları 03 – 14 Şubat 2020 tarihleri arasında (14 Şubat 2020 saat 18.00‘e kadar) Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacaktır.

Sağlık Bakanlığı merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A
maddesine tabi olarak görev yapmakta olan personel için 17.04.2014 tarihli ve 28975 sayılı Resmî Gazete’de
yayımlanan “Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” hükümleri
doğrultusunda Görevde Yükselme Sınavı yapılacaktır.

Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecektir. Görevde yükselme yazılı sınavı için başvurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün http://www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresindeki Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinde yer alan başvuru ekranından 03-14 Şubat 2020 tarihleri arasında, adayların başvurduğu ve öğrenim durumu itibarıyla atanacağı kadro unvanını ihraz ettiğini belgeleyen diploma, çıkış/mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi ile başvurulan kadrolara göre istenilen diğer belgeler de eklenerek elektronik ortamda yapılacaktır.

İLAN EDİLEN MÜNHAL KADROLAR

Görevde yükselme sınavına esas münhal kadrolar aşağıda belirtilmiş olup illere göre dağılımı ekli tablolarda
ayrıca belirtilmiştir.
Aytıntıları görüntülemek için BURAYI TIKLAYINIZ

Kamuya personel alımı için yayınlanan tüm ilanları görüntülemek için burayı tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir