Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı 8 Bin 844 Personel Alımı Kadro Dağılımı Açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında 8 bin 844 prsonel alımı hakkında değerlendirmelerde bulundu ve alımların hangi kadrolarda yapılacağını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından bir açıklama yapıldı. Bakan Koca açıklamalarında Bakanlığa  8 bin 844 kamu personeli alımı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Koca’nın açıklamalarının detaylarını haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz…

KPSS PUANINA GÖRE ATAMA YAPILACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konu hakkındaki açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi. Bakan Koca açıklamalarında Bakanlık taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli personel alımı yapılacağını belirtti.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Tüm bunların yanı sıra Sağlık Bakanı Koca açıklamalarında “3 bin 762’si hemşire, bin 91’i ebe ve 3 bin 476’sı sağlıkteknisyeni/sağlıkteknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi ünvanlarında alım yapılacak. Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir” ifadelerine yer verdi.

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Söz konusu alımlar hakkında bir gelişme meydana geldiğinde adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir