Gündem

Sağlık Bakanlığı 81 ile bildirdi: O kuruluşlara maskesiz girilmeyecek!

Türkiye’de corona virüsü tedbirleri kapsamında toplu alanlarda maske zorunlu hale geldi. Vatandaşlar toplu taşımlarda ve marketlerde maske takmak zorunda olduğu bildirildi. Son olarak Sağlık Bakanlığı hastaneye girişlerde maske takmanın zorunlu olduğunu bildiren resmi yazıyı 81 il Valiliğine gönderdi.

Türkiye’de corona virüsü salgınını durdurmak için tedbirler arttırılıyor. Bu tedbirler kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplu alanlarda maske takmanın zorunlu hale geldiğini duyurmuştu. Bu kapsamda vatandaşlara e-Devlet üzerinden yapılacak başvurularla ücretsiz maske dağıtımı yapılmaya başlandı.

Sağlık Kuruluşlarına Maskesiz Girilmeyecek

Vatandaşların pazar, market, toplu taşıma gibi yerlerde maske takmasının zorunlu olduğu bildirilmesinin ardından hastaneye girişlerde de maskenin takılması zorunluluğu getirildi. Sağlık Bakanlığı, 81 ilin valiliğine gönderdiği resmi yazıyla, sağlık kuruluşlarına girişlerde maske takmayı zorunlu olduğunu duyurdu.

Tüm Sağlık Kuruluşlarında Uygulanacak

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce 81 ilin valiliklerine hasta ziyaretleri hakkında gönderilen resmi yazıda, corona virüsü süresince hasta ziyaretleriyle ilgili yapılan düzenlemelere ilave tedbirler getirildiği açıklandı.
81 ile gönderilen yazıda, “Tüm sağlık kuruluşlarına girişlerde vatandaşlarımızın tıbbi maske (cerrahi maske) takmaları zorunlu olup, sağlık kuruluşu içerisinde maskesiz dolaşıma izin verilmemesi, tedbirlerin kamu, üniversite ve özel sektöre ait tüm sağlık kuruluşlarında uygulanması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi sağlanacak.” İfadeleri kullanıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir