Gündem

Sağlık Bakanlığı Açıkladı! 23 Eylül Koronavirüs Vakalarında Son Durum!

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs günlük ve haftalık vaka sayılarına ilişkin bilgiler yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak 23 Eylül tablosu yayımlandı. Buna göre, 27.844 yeni vaka sayısı tespit edildi ve 217 kişi vefat etti. Son 24 saat içinde 18 yaş üstü nüfusun aşılanma durumu şöyle: Birinci doz yüzde 85 ile 53 milyon 185 bin, ikinci doz yüzde 69 ile 43 milyon 2 bin, 3. doz aşı ise 10 milyon 33 bin oranlarına ulaştı.

Bakan Koca Açıkladı

“Yeni vaka sayımız 27.844. Can kaybımız 217. Salgının dramatik sonuçlarını yeni vaka sayıları belirliyor. Can kayıplarındaki azalmayı ancak vaka sayılarını istikrarlı şekilde düşürerek sürekli hale getirebiliriz. Tabloyu aşılarımızı olarak, tedbirlere uyarak kontrol altına alalım.”
Aşı tablosu hakkında da açıklama yapan Bakan Koca;
“Haritamız, İKİNCİ DOZ aşı oranını esas alacak şekilde yeniden düzenlendi. Şu an SARI olan illerimizde ikinci doz aşı oranı %65’in üzerinde. HATAY, Sarı iller arasına bugün katıldı. Toplum bağışıklığı hedefine ulaşmamız için Hatay’dan çok daha yüksek bir oran bekliyoruz.”
“Haritamız, İKİNCİ DOZ aşı oranını esas alacak şekilde yeniden düzenlendi. Şu an MAVİ olan illerimizde ikinci doz aşı oranı %75’in üzerinde. BALIKESİR, Mavi iller arasına bugün katıldı. Toplum bağışıklığı hedefine ulaşmamız yönünde gösterdiği başarı için Balıkesir’i kutluyoruz.” ifadelerine yer verdi

İlgili Makaleler