Gündem

Sağlık Bakanlığı Aşı Enstitüsü corona virüsüne karşı aşı geliştiriyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden corona virüsüne (Covid-19) karşı aşı geliştirilmesi için harekete geçtiklerini açıkladı. Bakan Koca açıklamasında, “BAKANLIĞIMIZIN AŞI ENSTİTÜSÜ, bilim dünyamızın COVID-19’a karşı AŞI GELİŞTİRMESİ İÇİN harekete geçti.” Dedi.

Türkiye’de corona virüsü vakalarının artması üzerine aşı çalışmalarının başlatılması için harekete geçildi. Bakan Koca aşı çalışmaları başlatacak kurumlarla ilgili olarak, “Ülkede aşı konusuyla ilgili, kimler ne kadar yol almak istiyorsa, önümüzdeki dönemde daha fazla desteklemek üzere bir yaklaşım içindeyiz. ” dedi.
Bakan Koca aşı konusunda, sadece bir merkeze değil kim ne yapmak istiyorsa önünü açan, herhangi bir kısıtlamaya gitmeyen, kimin ne kadar yaptığını da süreçte görerek hareket edileceğini bildirdi.

Umut verici her çabayı desteklenecek

Twitter üzerinden açıklama yapan Bakan Koca, “Bakanlığımızın Aşı Enstitüsü, bilim dünyamızın Kovid-19’a karşı aşı geliştirmesi için harekete geçti. Umut verici her bilimsel çabayı destekleyeceğiz. Maliye Bakanlığımız fon oluşturmaya hazır.” ifadesini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir