Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı Corona Virüsü Tanımını Tamamen Değiştirdi: Bu Belirtiler Varsa Dikkat

Sağlık Bakanlığı tarafından corona virüsü tanımı tamamen değiştirildi ve yeni kılavuza göre bundan sonra hastalar sadece öksürse dahi test yapılacak.

Türkiye’yi etkisi altına alan corona virüsüne karşı mücadele devam ederken daha önce kılavuzda belirtilen soruların bir kaçına evet yanıtı verikmesi dahilinde test yapılıyordu. Ancak Sağlık Bakanlığı tarafından corona virüsü tanımı tamamen değiştirilerek yeni kılavuz kapsamında üç temel sorudan herhangi birine ‘evet’ yanıtını verenlere corona virüsü testi yapılacak.

SORULACAK SORULAR

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni hazırlanan vaka kılavuzunda şu üç soru yer alıyor:

Sağlık Bakanlığı Covid-19 Tanımını Değiştirdi
Sağlık Bakanlığı Covid-19 Tanımını Değiştirdi
AYRILMIŞ ALANA YÖNLENDİRİLECEK

Sağlık Bakanlığının yeni hazırladığı corona virüsü kılavuzuna göre ateşi veya öksürük, sadece öksürük, nefes darlığı ve nefes almakta zorluk şikayetlerinden herhangi birisi varsa, hastaya maske takılacak ve corona virüsü için ayrılmış alana yönlendirilecek.

Yukarıda belirtilen sorulara hayır yanıtını verenler de hemen gönderilmeyecek. Buna göre onlara da son 14 günde kendisinin ya da ev halkından birinin yurtdışından gelip gelmediği, yakınlarından birinin solunum sıkıntısıyla hastaneye yatıp yatmadığı ve yakınlarından birinin corona virüsü olup olmadığı sorulacak.

CEVAPLAR HAYIRSA ŞU SORULAR SORULACAK

Aşağıdaki sorulardan da birine evet diyen olursa o kişiye de test yapılacak.

Sağlık Bakanlığı Covid-19 Tanımını Değiştirdi
Sağlık Bakanlığı Covid-19 Tanımını Değiştirdi

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir