Gündem

Sağlık Bakanlığı en az ilköğretim lise önlisans ve lisans mezunu binlerce personel alacak!

Türkiye’de corona virüsü salgını için Sağlık Bakanlığına personel alımı yapılacak. Hastanelerde çalışmak isteyen vatandaşlar açılan kadrolara göre, en az ilköğretim lise önlisans ve lisans mezunu olarak başvuru yapabilecekler.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından kadrolara 32 bin personel alınacağı müjdesi verilmişti. Hızlıca yapılacağı söylenen alımların detayları belli oldu. Bakanlık kadrosuna 14 bin işçi ve 18 bin sağlık personeli olmak üzere toplam 32 bin personel alımı yapılacak. 81 il için olacak olan alımlarda en az ilköğretim lise önlisans ve lisans mezunu olanlar İŞKUR üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Kadrolara göre KPSS’li ve KPSS’siz olarak yapılacak olan alımlarda işçiler için başvurular 30 Mart 2020’de, sağlık personeli başvuruları 01 Nisan 2020’de sona erecek.

İşçi kadroları için yapılacak alımlar

Sağlık Bakanlığı, başvuruların Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un resmi internet sayfası üzerinden 14 bin işçi alımı gerçekleştirecek. Temizlik personeli, güvenlik görevlisi, klinik destek elemanı ve aşçı kadroları için yapılacak olan alımlarda adaylar başvurularını 26-30 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirecek.

İşçi Kadrolarını Görmek İçin Tıklayınız.

Sağlık personeli kadroları için yapılacak alımlar

Biyolog, Çocuk Gelişimcisi, Dil ve Konuşma Terapisti, Diyetisyen, Ebe, Fizyoterapist, Hemşire, İş Ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist), Odyolog, Perfüzyonist, Psikolog, Sağlık Fizikçisi, Sosyal Çalışmacı Ve Sağlık Teknikeri olmak üzere 14 farklı branştan toplam 18 Bin sağlık personeli alımı yapılacak. Başvuru yapacak olan adayların kadrolara göre, personeller en az lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim şartını sağlaması gerekiyor.

Sağlık Personeli Kadrolarını Görmek İçin Tıklayınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir