Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı En Az İlkokul Mezunu 12 Bin İşçi Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı bünyesinde en az ilkokul mezunu işçi alımı yapılması bekleniyor. Buna göre Türkiye genelinde bulunan hastanelere işçi alımı yapılması ve alımların İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Türkiye’nin en çok personel alımları gerçekleştiren kurumu olan Sağlık Bakanlığı bünyesinde Türkiye’deki hastanelere Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile en az ilkokul mezunu işçi alımı yapılması bekleniyor.

Tüm bunların yanı sıra Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl ilk defa ve yeniden tama kurası ile doktor atamaları gerçekleştirmekte ve Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanları ile de en az lise mezunu olmak üzere hemşire, ebe, sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri vb. gibi kadrolara atamalar gerçekleştiriliyor.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Sağlık Bakanlığı en az ilkokul mezunu işçi alımına ilişkin kadrolar henüz belli olmadı. Ancak personel alımı yapılması beklenen kadrolar şöyle:

“Hasta kabul personeli – Ambulans şoförü, – Bilgisayar Elemanı, – SağlıkBakanlığı Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, – Elektrikçi – Güvenlik Görevlisi – Klinik Destek Elemanı – Veri Giriş Kontrol İşletmeni ve Yardımcı Klinik Elemanı (Diş) , – Temizlik görevlisi, – inşaat, – Boyacı, – Marangoz, – Kaynakçı – İşçi – Şoför”

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı
İşçi Alımı

BAŞVURU DETAYLARI

Sağlık Bakanlığı nın 12 bin kişilik personel alımında başvuruların nasıl yapılacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Söz konusu ilana başvuruların İŞKUR üzerinden yapılması beklenmektedir. Detaylar belli olduğunda okuyucularımızla sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir