Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı En Az İlkokul Mezunu Türkiye Geneli Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile Türkiye genelinde en az ilkokul mezunu personel alımı yapacağını açıkladı. İşçi alımına ilişkin detayları haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 kamu personeli alımı için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS 2020/4 tercih kılavuzu yayımlandı. Bu tercih kılavuzu kapsamında 14 Şubat’ta tercihler başladı ve 20 Şubat’a kadar devam edecektir.

Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığından bir müjdeli haber daha geldi. On binlerce adayın büyük bir merakla beklediği kadrolu işçi alımı için geri sayım sona eriyor. Bu konu hakkında Sağlık Bakanlığı tarafından açıklama geldi.

MURAT POLAT DUYURDU

Konu ile ilgili olarak Gazeteci Murat Polat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmesini aktardı ve Sağlık Bakanlığının Türkiye geneli İŞKUR üzerinden kadrolu işçi alımı yapacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Açıklaması
Personel Alımı Açıklaması

Murat Polat sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarında “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 8 bin 844 personel alımının haricinde işçi, hemşire ve tekniker ile teknisyen alımı için çalışma başlattık. KPSS’den önce alacağız dedi” ifadelerini kullandı.

ALIM YAPILMASI BEKLENEN KADROLAR

Kadrolu işçi alımının ise şu kadrolarda yapılması bekleniyor:

– Hasta kabul personeli

– Ambulans şoförü,

– Bilgisayar Elemanı,

– Sağlık Bakanlığı Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı,

– Elektrikçi

– Güvenlik Görevlisi

– Klinik Destek Elemanı

– Veri Giriş Kontrol İşletmeni ve Yardımcı Klinik Elemanı (Diş) ,

– Temizlik görevlisi,

– inşaat,

– Boyacı,

– Marangoz,

– Kaynakçı

– İşçi

– Şoför

Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir