Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı En Az Lise Mezunu 8 Bin 844 Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 8 bin 844 personel alımı yapılacak. Söz konusu personel alımına ilişkin kılavuz bu ay yayımlanacak. Ayrıca kadro dağılımı ve başvuru tarihleri belli oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2020 yılının ilk merkezi ataması gerçekleştirilecek. Bu bağlamda Bakanlık en az lise mezunu 8 bin 844 kamu personeli alımı yapacak.

Söz konusu kamu personeli atamasının KPSS tercihleri ile yapılacağı ifade edilirken Bakanlık atamaları için KPSS merkezi atama tercih kılavuzunun bu ay içinde erişime açılacağı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılında sevindiren bir açıklama yapılmış ve 17 bin 689 kamu personeli atamasının yapılacağı belirtilmişti. Ancak Kasım ayında Bakan Koca tarafından bir açıklama daha yapıldı ve alımların ikiye bölündüğü ilk alımın Aralık ayında ikinci alımın ise Şubat ayında yapılacağı ifade edildi. Bu bağlamda Aralık ayında 8 bin 845 kamu personeli ataması gerçekleştirilirken Şubat ayında da 8 bin 844 kamu personeli ataması gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

AÇIKLAMA YAPILDI

Binlerce aday tarafından bu alımlar beklenirken ÖSYM Başkanı Aygün tarafından Sağlık Bakanlığı  kamu personeli alımına ilişkin bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Değerli adaylarımız, #HalisAygünSağlıkçıBekliyor dediniz biz de çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu hafta kılavuzu yayınlayacağız. 14-20 Şubat tarihleri arasında başvurularınızı yapabilirsiniz. Şimdiden tüm sağlık camiasına hayırlı olmasını dilerim”

KADRO DAĞILIMI

Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımına ilişkin kadro dağılımı da şöyle olacak:

– Odyolog: 9 personel

– Perfüzyonist: 20 personel

– Psikolog: 150 personel

– Sağlık Fizikçisi: 3 personel

– Biyolog: 8 personel

– Çocuk Gelişimi: 15 personel

– Dil ve Konuşma Terapisti: 10 personel

– Diyetisyen: 65 personel

– Ebe: 1091 personel

– Fizyoterapist: 100 personel

– Hemşire: 3762 personel

– İş ve Uğraşı Terapisti: 10 personel

– Sağlık Teknikeri: 3 bin 173 personel

– Teknisyen: 303 personel

– Sosyal Çalışmacı: 123 personel.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir