Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı KPSS’den Önce İŞKUR Üzerinden 81 Şehre İşçi Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni bir personel alımı açıklaması geldi. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 81 ilimize İŞKUR üzerinden KPSS yapılmadan önce işçi alımı yapılacağı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılarak KPSS 2020/4 ile 8 bin 844 personel alımının yanı sıra Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile işçi alımı yapılacağı ve bu alımların Türkiye geneli olacağı belirtildi.

On binlerce adayın büyük bir merakla beklediği kadrolu işçi alımı için geri sayım sona eriyor. Mezuniyet şartı olmadan en az ilkokul mezunu işçi alımı hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı.

TÜRKİYE GENELİ İŞÇİ ALINACAK

Gazeteci Murat Polat sosyal medya hesabı üzerinden önemli bir paylaşım yaptı ve paylaşımında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 2020 yılı KPSS ‘den önce sağlık işçisi alımı yapılacağını söylediğini belirtti.

Murat Polat’ın Sağlık Bakanlığı personel alımı hakkındaki paylaşımı şöyle oldu:

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı
Sağlık Bakanlığı İşçi Alımı

KADRO DAĞILIMI

81 şehirde bulunan hastaneler ile sağlık merkezlerine yapılacak işçi alımı için kadro dağılımı araştırılıyor. İlanlar henüz yayımlanmadı ancak alımların şu kadrolarda yapılması bekleniyor:

– Hasta kabul personeli

– Ambulans şoförü,

– Bilgisayar Elemanı,

– Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı,

– Elektrikçi

– Güvenlik Görevlisi

– Klinik Destek Elemanı

– Veri Giriş Kontrol İşletmeni ve Yardımcı Klinik Elemanı (Diş) ,

– Temizlik görevlisi,

– inşaat,

– Boyacı,

– Marangoz,

– Kaynakçı

– İşçi

– Şoför

Peki size göre alımlar hangi kadrolarda yapılmalıdır? Yorum kısmından taleplerinizi belirtebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı ilanı yayımlandığında veya bir gelişme olduğunda okuyucularımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir