GündemPersonel Alımı

Sağlık Bakanlığı Resmen Duyurdu: 20 Bin Personel Ataması Başladı!

Geçtiğimiz haftalarda yapılan Sağlık Bakanlığı bünyesinde personel ataması yapılacak açıklaması vatandaşın yüzünü güldürmüştü. Ancak tarihine ilişkin herhangi bir açıklamada bulunulmamıştı. Bugün gelen bilgilere göre 20 Bin personel ataması başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi Twitter hesabı üzerinden resmen duyurdu. İşte o atama açıklamasının detayları…

Bakan Koca’nın Açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter üzerinden yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanlığı tarafından Bakanlığımıza 30 bini sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere, toplam 40 bin pozisyon/kadro ihdası yapılmıştır. 20 bin sözleşmeli sağlık personelinin alımına ilişkin kılavuz ÖSYM’ye gönderildi.

Taşra teşkilatımızda istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 20 bin sözleşmeli personel alım sürecini başlatıyoruz. Gerekli bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye verilmiştir.

10.348 hemşire, 1.600 ebe ve 6.604 Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri ile psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri alımı yapılacaktır.

Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini Kılavuzda belirtilen tarihler arasından yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.

40 bin kadro kapsamındaki 10 bin sözleşmeli sağlık personeli pozisyonu ile 10 bin sürekli işçi kadrosu için Mart ayı içinde ilana çıkılarak alım işlemi yapılacaktır.

Sağlık hizmeti alacak vatandaşlarımıza ve sağlık camiamıza hayırlı olsun.” ifadelerinde bulundu.

İlgili Makaleler