Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığı resmen duyurdu! Corona virüs nedeniyle sağlık personeli yasakları kaldırıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından çok önemli bir karar verildi. Sağlık personellerini yakından ilgilendiren bu karar kapsamında yıllık izin, ücretsiz izin, şua izni ve emeklilik işlemlerine ilişkin yasağın kaldırıldığı bildirildi.

Sağlık personelleri tarafından yıllık izin, ücretsiz izin, şua izni ve emeklilik işlemleri yasakları ile ilgili olarak alınacak olan bir karar heyecanla bekleniyordu. Beklenen karar Sağlık Bakanlığı tarafından alındı.

KISITLAMALAR KALDIRILDI

Corona virüs salgını kapsamında sağlık personeli için bazı tedbir kararları alınmıştı. Bu doğrultuda Sağlık Bakanlığı tarafından sağlıkçılara yönelik getirilen izin, emeklilik işlemleri gibi kısıtlamalar kaldırıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından bu kısıtlamaların kaldırıldığı yazı personel işlemleri başlığı kapsamında müdürlüklere gönderildi.

İŞLEMLERİ YAPILACAK 

Bu yazı kapsamında sağlık personellerinin emeklilik talepleri ve izin talepleri işlemleri yerine getirilecek. Bilindiği gibi ülke genelinde Ekim ayında corona virüs ile mücadele kapsamında alınan önlemler doğrultuda sağlık personellerine çeşitli yasaklar getirilmişti ve bu yasaklar kaldırıldı.

İlgili Makaleler