Gündem

Sağlık Bakanlığı Son Dakika Duyurdu: Türkiye Geneli İçin Talimat Verildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bayram öncesinde 81 ilin Sağlık Müdürleri ile videokonferans yönetmiyle görüştü. Bakan Koca 81 il için önemli bir talimat verdi. Bakan Koca tedbirlere sıkı şekilde riayet edilmesi ve salgın yönetiminde en ufak bir gevşeme yaşanmaması konusunda uyarılar yaptı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kurban Bayramı’na yönelik hazırlıkları değerlendirmek üzere 81 İl Sağlık Müdürü ile video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi. Bakan Koca gerçekleştirilen toplantıda önemli talimatlar verdi.

BAKAN KOCA’DAN ÖNEMLİ TALİMATLAR

Gerçekleştirilen toplantıda illerin mevcut durumu, vaka sayıları, artış veya düşüşün sebepleri, tanı ve tedavi kapasiteleri ile ihtiyaçlar değerlendirildi. Bununla birlikte hastalığın tedavisine yönelik gelişmeler, ilaç kullanımı, izolasyon önlemleri ve tedavi algoritmalarındaki değişiklikler de gündeme geldi.

Bakan Koca, İl Hıfzısıhha Kurullarının bölgedeki duruma göre kendi tedbirlerini belirleyip uyguladığını hatırlattı ve bayram boyunca bu tedbirlere sıkı şekilde riayet edilmesi gerektiğini vurguladı. Özellikle vaka artışının olduğu illerde kalabalıkların oluşmaması gerektiğini vurgulayan Bakan Koca, salgın yönetiminde en ufak bir gevşeme yaşanmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü hastalarının teşhis ve tedavisi başta olmak üzere bayram boyunca tüm sağlık hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi konusunda talimat verdi. Ayrıca Bakan Koca bayrama yönelik planlamaların kontrol edilmesini ve ihtiyaçların hızla tamamlanmasını isteyerek toplantı sonunda İl Müdürleri ile bayramlaştı.

İlgili Makaleler