Genel

Sağlık Bakanlığı yeni corona virüsü tedbirleri: Hepsi kapatılacak!

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bakanlık bünyesindeki tüm birimlere resmi yazı gönderildi. "Kovid-19 Salgını Tedbirleri" başlığıyla gönderilen yazıda, bina içerisindeki tüm çay ocakları kapatılacağı ve zemin katta yer alan çay kahve servisinin kaldırılacağı belirtildi.

Corona virüsü salgını Türkiye’de devam ederken, Sağlık Bakanlığı’nın yeni corona virüsü tedbirleri aldığı ortaya çıktı. Bakanlık bünyesine bulunan bütün birimlere yeni corona virüsü tedbirleri bildirildi. Bakanlık tarafından gönderilen resmi yazıya göre, bina içerisindeki tüm çay ocakları kapatılacağı ve zemin katta yer alan çay kahve servisinin kaldırılacağı belirtildi.

İşte Sağlık Bakanlığı’nın yeni corona virüsü tedbirleri:

“Ankara Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 17.08.2020 tarihli ve 2020/68 sayılı kararı gereğince, zorunlu hallerde ziyaretçi kabullerinde ‘Hayat Eve Sığar (HES)’ uygulamasına geçilecek.

Yemekhanenin kullanımıyla ilgili 18.03.2020 tarihli ve 1521 sayılı yazı ile duyurulan tedbirlere gerekli hassasiyetin gösterilecek.

Binaya girişlerde güvenlik görevlilerince yapılan ateş ölçümünün mutlaka yaptırılması ve yüksek ateş çıkması durumunda binaya kesinlikle girilmemesi ve en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilmesi sağlanacak.

Salgın hastalık belirtisi gösteren personelin, ilgili amirleriyle görüşerek mesaiye gelmeksizin en kısa sürede sağlık kuruluşuna müracaat etmesi sağlanacak.

Ortak kullanım alanlarından olan bina içerisindeki tüm çay ocakları kapatılacak ve zemin katta yer alan kantinde çay-kahve servisleri kaldırılacak.

Personel giriş-çıkışlarında ve bina içerisinde kesinlikle maskesiz dolaşılmayacak. Sosyal mesafenin korunmasına ve hijyen kurallarına riayet edilecek.

Bina içerisindeki tüm asansörlerin 6 kişiden fazla kullanılmaması sağlanacak.”

İlgili Makaleler