Gündem

Sağlık Bakanlığı Yeni Tedbirleri Duyurdu ! Tamamı Kapatılacak

Sağlık Bakanlığı tarafından çok önemli bir duyuru yapıldı. Bu duyuruda corona virüsü tedbirleri kapsamında yeni kararlar alındığı belirtilerek bakanlıkta bulunan tüm çay ocaklarının kapatılacağı ve zemin katta çay ve kahve dağıtımının sona ereceği vurgulandı.

Corona virüsü salgınında yayılımın azalması için Sağlık Bakanlığı tarafından flaş bir karar alındı. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda bakanlıkta bulunan tüm çay ocaklarının kapatılacağı belirtildi.

AÇIKLANAN TEDBİRLER

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada emin katta çay ve kahve dağıtımı sona ereceği ve ziyaretçi yasağının devam edeceği ifade edildi. Bu doğrultuda Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “Kovid-19 Salgını Tedbirleri” başlığıyla, bakanlık bünyesindeki tüm birimlere yazı gönderildi ve tedbirler şöyle belirtildi:

Ankara Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 17.08.2020 tarihli ve 2020/68 sayılı kararı gereğince, zorunlu hallerde ziyaretçi kabullerinde ‘Hayat Eve Sığar (HES)’ uygulamasına geçilecek.

– Yemekhanenin kullanımıyla ilgili 18.03.2020 tarihli ve 1521 sayılı yazı ile duyurulan tedbirlere gerekli hassasiyetin gösterilecek.

– Binaya girişlerde güvenlik görevlilerince yapılan ateş ölçümünün mutlaka yaptırılması ve yüksek ateş çıkması durumunda binaya kesinlikle girilmemesi ve en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilmesi sağlanacak.

– Salgın hastalık belirtisi gösteren personelin, ilgili amirleriyle görüşerek mesaiye gelmeksizin en kısa sürede sağlık kuruluşuna müracaat etmesi sağlanacak.

– Ortak kullanım alanlarından olan bina içerisindeki tüm çay ocakları kapatılacak ve zemin katta yer alan kantinde çay-kahve servisleri kaldırılacak.

– Personel giriş-çıkışlarında ve bina içerisinde kesinlikle maskesiz dolaşılmayacak. Sosyal mesafenin korunmasına ve hijyen kurallarına riayet edilecek.

– Bina içerisindeki tüm asansörlerin 6 kişiden fazla kullanılmaması sağlanacak.

İlgili Makaleler