Kamu Haberleri

Sağlık Bakanlığından 81 İl Valiliğine Yazı: Kamudaki O Kişiler İdari İzinli Sayılacak

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine resmi bir yazı gönderildi. Ayrıca Sağlık Bakanlığının yazısı kamu kurum ve kuruluşlarına da gönderildi. Bu yazı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan hamile personelin gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içinde idari izinli olacağı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından corona virüsü salgını kapsamında 81 İl Valiliği ile kamu kurum ve kuruluşlarına resmi bir yazı gönderildi. Bu resmi yazı kapsamında kamu kurumlarında görev yapan hamile personelin gebeliğinin 24. haftası ile 32. haftası arasındaki süre kadar olan süreçte idari izinli sayılacağı ifade edildi.

METİN KIRATLI’NIN İMZASI İLE GÖNDERİLDİ

Sağlık Bakanlığının bu resmi yazısı Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’nın imzası ile 81 İl Valiliği ile kamu kurum ve kuruluşlarına gönderildi. Bu yazı corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında idari izin konulu oldu.

HAMİLE PERSONELE İDARİ İZİN

Gönderilen yazıda corona virüsü salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam şekline bakılmaksızın görev yapan hamile personele idari izin verileceği belirtildi. Bu idari iznin hamile personelin gebeliğinin 24. haftası ile 32. haftası arasındaki sürede idari izinli sayılacağı vurgulandı.

RESMİ YAZIDA YER VERİLENLER

Konu ile ilgili olarak resmi yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Kovid-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında (Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) istihdam şekline bakılmaksızın görev yapan hamile personelin, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içerisinde idari izinli sayılması Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.”

İlgili Makaleler