Gündem

Sağlık Bakanlığından AVM’ler Hakkında Yeni Açıklama

Sağlık Bakanlığı tarafından AVM'ler hakkında yeni bir açıklama yapılarak AVM’de ve AVM’deki iş yerlerinde görünür yerlere COVID-19 önlemleri ile ilgili afişler asılması gerektiği ifade edilerek çeşitli değerlendirmeler yapıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından AVM’ler hakkında bir açıklama yapılarak AVM’de ve AVM’deki iş yerlerinde görünür yerlere COVID-19 önlemleri ile ilgili afişler (el yıkama, maske kullanımı ve iş yeri içinde uyulması gereken kurallar) asılması gerektiği ifade edildi.

Bunun yanı sıra açıklamada AVM ve iş yerlerinin girişinde, ayrıca AVM içerisinde uygun yerlerde el antiseptiği bulundurulması gerektiği ve AVM girişlerinde bulunan hava perdeleri çalışıyorsa kapatılması gerektiği vurgulandı.

 1 METRE KORUNMALIDIR

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ticari taksi duraklarında COVID-19 hakkında bilgilendirme yapılmalı ve duraklara COVID-19, el yıkama, maske takma kuralları konusunda afişler asılmalıdır. Ticari taksi duraklarında kişiler arası mesafe (3-4 adım, 1 metre) korunmalıdır.”

Ayrıntılar geldikçe okuyucularımızla paylaşacağız…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler