Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı’ndan Beklenen Haber Bugün Geldi; Diş Hekimi, Hemşire, Doktor, Eczacı Hepsi Atanacak! Atamaya Başvuru İçin…

Sağlık çalışanlarının devlet bünyesinde hizmet verebilmesi için gerçekleştirilen atamalar, sağlık çalışanlarının memur statüsüne geçmesini de sağlıyor. Bu nedenle pek çok sağlık çalışanının yakından takip ettiği atama haberlerine bugün itibariyle bir yenisi daha eklenmiş bulunuyor.

Bir süredir sağlık çalışanlarının yapılmasını beklediği atama haberi bugün itibariyle Sağlık Bakanlığı’ndan gerçekleştirilen duyuru ile ilan edilmiş bulunuyor. Pek çok meslek alanında atamalar gerçekleştireceğini açıklamış olan Sağlık Bakanlığı, atamanın şekli ve diğer şartları gibi tüm detaylıları ilgilileri için kamuoyu ile paylaşmış bulunuyor.

Sağlık Bakanlığı Atamaları Başlıyor

Tıpta uzmanlık, uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi, eczacı alan kadrolardan ilk defa veya yeniden düzenlenecek kura ataması ile personel ataması gerçekleştireceğini açıklamış olan Sağlık Bakanlığı, yılın ikinci ataması için düğmeye basıyor. Akademik takvim çerçevesi içerisinde atamaları yapacağını yayınladığı ilan ile duyurmuş olan Sağlık Bakanlığı, öncül ve ikincil olmak üzere iki ayrı atama yapıyor. Bu kapsamda öncül alımlarda, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancıl dil seviyesinde ileri ve yüksek lisans ya da doktora programlardan mezun olarak eczacı unvanı almış olan kişileri istihdam edeceğini açıklamış olan Sağlık Bakanlığı; ikincil yerleştirme de ise, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan diğer kamu alanlarında istihdam edilmek üzere eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanlı personeller alıyor. Yapılacak olan kura ile ilgili de ayrıntılı bir bilgi vermiş olan Sağlık Bakanlığı, atama için gerekli belgeleri de açıklamış bulunuyor.

Atamalar Kura İle Gerçekleşiyor

Atama yöntemi olarak kuraya seçmiş olan Sağlık Bakanlığı, Bilgi Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün online kapısından sunduğu “YHGM” adresinden e-Devlet ile giriş yaparak, kuraya katılacak olan adayların müracaat formunu sistem üzerinden doldurarak, başvuruları gerçekleştirmesini talep ediyor. 30 Mayıs 2022 tarihine kadar müracaatları kabul eden Sağlık Bakanlığı, 31 Mayıs 2022 Salı – 14 Haziran 2022 Salı saat 18:00 aralığına kadar ise kura iptaline izin veriyor. Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı kura ataması için; adli sicil kaydı, sağlık raporu, erkek adayların askerlik vazifesi olmadığına dair alacağı ıslak imzalı belge, mal bildirimi formu, çalışan adaylar için çalıştığı kurum ile ilişiğini kestiğini gösteren belge ve vesikalık fotoğraf istiyor.

İlgili Makaleler