Gündem

Sağlık Bakanlığından Yeni Genelge: KYK Yurtlarındaki Karantina Uygulaması Kaldırıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 İle bir genelge gönderildi. Bu genelgeye göre yurt dışından gelen vatandaşlar artık KYK yurtlarında karantinaya alınmayacak. Yurt dışından gelenlerin izolasyon süreçleri evden takip edilecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ile bir genelge gönderilerek çeşitli düzenlemeler yapıldığı belirtildi. Bu genelgede yurt dışından gelen vatandaşların 14 günlük karantina süreçlerinin artık KYK yurtlarında yapılmayacağı belirtildi.

EVLERDE TAKİP EDİLECEK

Bunun yanı sıra kişilerin hava alanlarında yapılan muayeneleri sonrası evde izolasyonlarının ve izlenimlerinin yapılacağı vurgulandı.

Haber Global’den Ozan Ulaş’ın haberine göre, halen Yurtlarda kalmakta olan kişilerin 14 gün karantina süreçlerini tamamlanmasına bakılmaksızın PCR testi sonrası yurtlardan çıkışlarının 23 Mayıs 2020 tarihine kadar tamamlanmasına karar verildiği ifade edildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler