Ekonomi

Sağlık çalışanları dikkat: 1 ay uzatıldı!

Corona virüsü salgınında ön saflarda mücadele eden sağlık çalışanları için THY kampanyasını duyurmuştu.Sağlık çalışanları için uçuşlarda yüzde 40 indirim uygulayan Türk Hava Yolları (THY) kampanyayı bir ay daha uzattı.

Türkiye’de corona virüsü salgını 11 Mart tarihinden itibaren devam ediyor. Salgın ile mücadele en ön saflarda sağlık çalışanları yer alıyor. Bu kapsamda bazı belediyeler sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı tanırken, Türk Hava Yolları yüzde 40 indirim uygulayacağını duyurmuştu.
Kampanyaya 8 Haziran tarihi itibariyle 155 bin sağlık çalışanı kaydoldu. İndirim kampayasına sadece Türkiye’den değil yurt dışından da yoğun ilgi gösterildi. Kampanyaya kayıt yaptıranların yüzde 69’nun Türkiye’den yüzde 31’nin ise yurt dışından olduğu öğrenildi.

Dünyanın dört bir yanında ilgiyle karşılandı

Konuya ilişkin açıklama yapan ve indirimin uzattığını duyuran THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

” Sağlık çalışanları için düzenlediğimiz %40 indirim kampanyamız dünyanın dört bir yanında ilgiyle karşılandı. Türk Hava Yolları olarak yüksek talep gören kampanyamızın son katılım ve biletleme tarihlerini bir ay daha uzatıyoruz, kahraman sağlıkçılara bir kez daha teşekkürler”

İlgili Makaleler