Gündem

Sağlık çalışanlarına ek ödeme ve ücretsiz ulaşım müjdesi! Resmi gazetede yayımlandı!

Corona virüsü ile mücadalede en önemli rolü oynayan sağlık çalışanlarına müjdeler ardı ardına gelmeye başladı. Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalarda sağlık çalışanlara ek ödeme müjdesi verilmişti. Bugün ise sağlık personeline 3 aylık ek ödeme yapılmasına ilişkin yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sağlık çalışanları ayrıca toplu taşıma araçlarından ve kamu ait sosyal tesislerden ücretsiz yararlanabilecek.

Ülkemizde corona virüsü (Covid-19) vakaları artış gösterirken, yetkililer tarafından sağlık çalışanlarına moral olacak açıklamalar yapılamaya devam ediliyor. Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunarak, sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılacağını duyurmuştu. Bugün ise ağlık personeline 1 Mart 2020’den geçerli olmak üzere üç aylık ek ödeme yapılmasına ilişkin yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kamuya ait tesisler ücretsiz kullanılabilecek

Ayrıca bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre; sağlık çalışanları kamuya ait sosyal tesisler ile Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden ücret ödemeden yararlanabilecek.
Uygulama 31 Mayıs 2020’ye kadar geçerli olacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir