Gündem

Sağlık Çalışanlarına Flaş Karar! Antalya Sağlık Çalışanlarının İzinleri İptal!

Yaklaşık 2 hafta süren yangınlar tüm ülkeyi derinden sarstı. Yangın çıkan iller arasında bulunun Antalya İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu yeni bir karar aldığını açıkladı. Buna göre “tüm sağlık personelinin ikinci bir emre kadar, şu an izinde olanlar da dahil yıllık izinlerinin iptaline ve taleplerin durdurulması” ‘na karar verildiğini açıkladı.

Koronavirüs salgını ülkemizde görüldüğü dönemde sağlık personellerine izin kısıtlaması getirilmişti. Son dönemde bu kısıtlamanın kaldırılmasının ardından çıkan yangın sebebiyle 28 Temmuz’da Manavgat’ta başlayan ve 60 bin hektara yakın orman arazisi ile tarihin en büyük yangın felaketinin yaşandığı Antalya’da, İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu, yeni bir karar aldı. Antalya İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu sağlık çalışanlarının yıllık izinlerinin iptal edildiğini açıkladı.

Yangın alanına PCR testi

Alanda koronavirüs endişesi artmaya başladı. Bölgede İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından hem PCR test hem de yangından etkilenen mahallelerde, randevusu olup gidemeyen ve sırası gelenlerin ikinci veya üçüncü doz aşıları, mahalleleri dolaşan sağlık ekipleri tarafından yapılmaya devam ediyor.

‘İlimizde, pandemi’ de görev alan kamu kurum ve kuruluşlarında, çalışma statüsüne bakılmaksızın görev yapan sürekli işçiler dâhil bütün personelin kendi talepleri olması halinde, günlük çalışma saatleri, aylık çalışma süresi dikkate alınarak, 31 Aralık 2020 tarihine kadar günlük 24 saat üzerinden çalıştırılmasına izin verilmesine ve buna göre planlama yapılmasına’ ifadesiyle 31 Ekim 2021 tarihine kadar uzattı.

 

İlgili Makaleler