Sağlık

Kilo vermeye yardımcı şifalı bitkiler

Kulaktan dolma sözlere itimat edip uygulamak ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu yüzden zayıflama konusunda her söylenileni uygulamak akıl karı değildir. Zayıflama konusunda uzman kimselerin görüşlerine itimat etmek gerekir.

Kilo verme konusunda birçok bilindik yöntem vardır. Bu yöntemlerden bazıları zararsız ve kesin sonuç vermektedir. Spor yapmak, dengeli ve düzenli beslenmek, bol su içmek ve şifalı bitkiler tüketmek zararsız zayıflama yöntemleridir. Şifalı bitkileri hamilelerin, emziren annelerin ve kronik rahatsızlıkları olanların tüketmesini uzmanlar tavsiye etmemektedir. Bu durumlardan birisi sizde söz konusu değilse bitki çaylarını güvenle tüketebilirsiniz.

Bitki çaylarının yan etkisi olmayıp birçoğu birçok rahatsızlığın giderilmesinde aktif görev yapar. Özellikle zayıflama konusunda birçok şifalı bitki kısa sürede büyük aşama kaydetmenizi sağlar. Birçok şifalı bitki sindirim sistemini düzene sokarak metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. İdrar söktürüp boşaltım sisteminin sağlıklı işlemesini saplar. 

•    Kilo vermeye yardımcı şifalı bitkiler şunlardır:

1-    Biberiye: Biberiye yağı kilo vermeye büyük destek sağlar. Bölgesel zayıflamada ve istenmeyen yağlardan biberiye ile kurtulmanız mümkündür. Sindirim sistemini rahatlatan biberiye bugün ülke genelinde en çok kullanılan şifalı bitkidir. Biberiyeyi çay gibi demleyip tüketebilirsiniz. İştahı kesici bir özelliği olan biberiyeyi tüm aktarlarda bulabilirsiniz. 

2-    Maydanoz: Maydanoz suyu sindirim sistemini düzenleyip idrar söktürür. Midedeki şişkinliği giderip hazımsızlığı yok eder. Düzenli kullanılan maydanoz suyu zayıflatır. 

3-    Mete Yaprağı: Vücuttan sıvı atılmasını kolaylaştırır. Kişinin iştahını kapatır. İştahı kapanan birey az yemek yiyerek zayıflar. Tüm dünyada obezite tedavisinde aktif olarak mete yaprağı kullanılır. 

4-    Yeşil Çay: Güçlü bir antioksidan olan yeşil çay kanser tedavisi başta olmak üzere birçok hastalığın iyileştirilmesinde kullanılır. Zayıflama için ideal bir çaydır. Vücudu hastalıklardan korur. Bölgesel zayıflamanın önünü açar. İştahı kapatır. Sindirim sistemini düzene sokarak bağırsakların rahatlamasını sağlar. 

5-    At kuyruğu: Güçlü bir idrar söktürücü olan at kuyruğu vücutta biriken yağları eriterek kilo vermeye yardımcı olur. 

6-    Soğan Suyu: Düzenli soğan suyu kullanımı sindirim sistemini düzene sokarak kişinin kısa sürede zayıflamasını sağlar. 

7-    Funda Yaprağı: İdrar söktüren funda yaprağı vücuttan ödemin ve suyun atılmasını sağlayarak vücudun ideal ölçülerine ulaşmasını sağlar. 

8-    Elma Sirkesi: Sindirimi rahatlatan elma sirkesi bütün diyet uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir. 

9-    Kayısı Çayı: Vücuttaki şişkinliği giderip ödemi atan kayısı çayı düzenli kullanıldığı zaman şişkinliği giderip kilo vermeyi kolaylaştırır. 

10-    Kekik: Yağ ve çay olarak tüketebilirsiniz. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Bağırsakları çalıştırır. Metabolizmayı hızlandırır ve hazmı kolaylaştırır. 

11-    Tere Otu: Bağırsakları çalıştırıp metabolizmayı hızlandıran tere otu çok etkili bir zayıflama bitkisidir. 

12-    Sinemaki: Hazımsızlığı yok ederek sindirim sistemine katkı sağlar. Tek başına tüketilmesi zordur. Bu yüzden nane gibi bitkilerle birlikte tüketilmesi tavsiye edilir. 

13-    Kiraz Sapı: Kirazın çıktığı mevsimde kirazın sapı toplanıp kurutulur. Kurutulan kiraz sapı çay gibi demlenip içilir. Bu sayede sindirim sistemi düzene girip kişi kilo vermeye başlar. 

14-    Fesleğen: İştah kapatan fesleğen vücuttaki şişkinliği alıp ödemin vücuttan atılmasına katkı sağlar. Vücudun ideal kiloya ulaşmasını sağlar. 

15-    Lahana Suyu: Vücuttaki toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Her gün taze olarak tüketilmesi durumunda kişi kilo verir ve selüloitlerinden kurtulur. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.