Gündem

Salgın Döneminde Yeni Yasak Açıklandı ! Bu Karar İlk Defa Alındı

Ülkemizdeki corona virüsü salgını nedeniyle çeşitli kısıtlama kararları alınıyor. Artan vaka saylarından dolayı alınan kısıtlama kararlarına bir yenisi eklendi. Bu doğrultuda Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde belediye hoparlörlerinde cenaze ilanı vermek yasaklandı.

Corona virüsü salgını kapsamında ülkemizde vaka sayıları yükselmeye devam ediyor. Vaka sayılarının artmasından kaynaklı olarak çeşitli kısıtlama kararı alınmakla beraber Trabzon’un Vakfıkebir ilçesi için bir yasak kararı alındı ve bu kısıtlama ilk kez gelmiş oldu. Bu karar göre göre cenaze ilanlarının cami hoparlöründen duyurulması yasaklandı.

BU YASAK KARARI İLK KEZ ALINDI

Vakfıkebir Belediyesi tarafından bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada salgının yayılım hızı göz önüne alınarak, artan vaka sayılarını önlemek adına cenaze ilanlarının belediye hoparlörlerinden yapılmasının yasaklandığı vurgulandı.

Belediye tarafından yapılan açıklamada “Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı karar gereği” yasak kararı alındığı belirtildi ve şöyle denildi:

“Korona virüs salgınının yayılım hızı göz önünde bulundurularak cenazelerde oluşacak yoğun kalabalıkların önüne geçilebilmesi ve salgının yayılım hızını azaltmak amacıyla cenaze ilanlarının belediyemiz hoparlöründen yapılması ikinci bir emre kadar yasaklanmıştır”

İlgili Makaleler