Gündem

Salgın İçin Kritik Açıklama: Mutlaka Kullanın ! Aşı Etkisi Yapıyor

Corona virüsü salgınında vaka ve ölüm sayısı her gün artıyor. ABD'li bilim insanları tarafından salgın hakkında önemli bir açıklama yapıldı. Aylardır hayatımızın bir parçası haline gelen maskeler hakkında değerlendirme yapıldı ve maske takmanın salgına karşı aşı etkisi yaptığı belirtildi.

ABD’li bilim insanları corona virüsü salgını hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bilim insanları hayatımızın bir parçası olan maskeler hakkında değerlendirmelerde bulundu maske takmanın corona virüsüne karşı aşı etkisi yaptığı belirtildi.

KABA BİR AŞI ETKİSİ

Bu karanlık tablonun içinde yeni bir çalışmayı duyuran ABD’li bilim insanları ise yeni bir umut doğurdu. Söz konusu açıklama maskeler hakkında yapıldı. Henüz bir ilacı ya da aşısı bulunmayan Covid-19 için en büyük silahımız sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymakla birlikte maske takarak ağzı ve burnumuzu kapatmak, böylece virüs bulaşma riskini azaltmak.

Konu ile ilgili olarak maske kuralı sıkı şekilde uygulanıyor. ABD’li bilim insanlarından ilginç bir açıklama geldi. Söz konusu açıklamada maskelerin corona virüsü salgınında kaba bir aşı etkisi yapabileceği belirtildi.

MASKELER SİLAHIMIZ OLMAYA DEVAM EDİYOR

ABD’li bilim insanları maskelerin yaygın kullanımıyla yeni tip koronavirüse(Covid-19) karşı bağışıklığının sağlanabileceğini öne sürdü.Yüz maskeleri dünya tarihinde daha önce de büyük salgınlar döneminde kullanılmış, veba, İspanyol gribi, kuş gribi gibi küresel etki yapan hastalıkların hızını kesmekte fayda sağlamıştı. Bugün de salgın için en büyük silahımız maskeler olmaya devam ediyor.

BİR TÜR HAM AŞI

ABD’li bilim insanları, vücuda sızan az sayıda patojenin neden olduğu enfeksiyonların bağışıklık oluşturabileceğini ve buna göre de maskelerin bazı insanlarda kaba bir aşı etkisi yapabileceğini iddia ediyor. Maskelerin toplu bir şekilde kullanımının corona virüsüne karşı bir tür ham aşı görevi görebileceği iddia edilerek insanlardan nefesten yayılan damlacıkları yakalamak ve virüsü farkında olmadan yayma riskini azaltmak için maske takmaları istendiği vurgulandı.

İlgili Makaleler