Gündem

Salgın Nedeniyle Karar Alındı: Ankara’da Yasak Başladı

Ankara İl Umimi Hıfzıssıhha Kurulu olağanüstü toplanarak corona virüsü tedbirleri kapsamında bazı kararlar alarak bazı yasaklar getirdi. Corona virüsü tedbirleri kapsamında Karşıyaka Mezarlığı Camisi'nde sosyal mesafe ihlal edildiği için cenaze namazlarının gün içinde randevulu olarak kılınacağı belirtildi.

Ankara İl Hıfzıssıhha Kurulu olağanüstü bir şekilde toplandı ve bazı kararlar aldı. Bu doğrultuda Karşıyaka Mezarlığı Camisi’nde sosyal mesafe ihlal edildiği için cenaze namazları gün içinde randevulu olarak kılınacağı vurgulandı.

Alınan kararlar Ankara Valiliği tarafından duyuruldu. Valiliğin resmi web adresi üzerinden yapılan duyuruda alınan kararlar sıralandı.

YAYIMLANAN DUYURU

Bu kapsamda yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

-Ankara İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren demirbaş ve hizmet alımı yolu ile temin edilen binek/panelvan/minibüs araçlar ile diğer kamu kurumlarından temin edilen aynı evsaftaki araçlarla, gerekli önlemlerin alınarak, Covid-19 PCR testi pozitif yada olası pozitif hastaların evden hastaneye ya da hastaneden eve naklinin sağlanmasına,

TEST SONUÇLARININ GEÇ ÇIKMASI

-Son günlerde artan Covid-19 PCR testi sayısının sonuçların geç çıkması sonucu tedavinin gecikmesini engellenmesi amacıyla alınan numunelerin Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Laboratuvarlarına da paylaştırılmasına,

Karşıyaka Mezarlığı’nda randevulu cenaze namazı

-Özellikle Karşıyaka Mezarlığı Camiinde kılınan cenaze namazları sırasında kişisel mesafenin ihlal edilmemesi amacıyla; cenaze namazlarının gün içinde randevulu olarak (kerahat vakitleri haricinde) farklı saatlerde kılınabileceğine karar verildi.

İlgili Makaleler