Gündem

Salgın Nedeniyle Resmi Karar Açıklandı! Giriş ve Çıkışlar Kısıtlandı

Siirt Valiliği tarafından salgın nedeniyle çok önemli bir karar alındı. Bu karara ilişkin Siirt Valiliği tarafından çok önemli bir açıklakma yapılarak Şirvan ilçesine giriş çıkışların kapatıldığı belirtildi. Açıklama durumu acil olan hastaların giriş çıkışına izin verileceği vurgulandı.

Corona virüs salgınından dolayı Siirt’in Şirvan ilçesinde karantina uygulaması başlatıldığı belirtilerek Şirvan Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun, corona virüs iel mücadele kapsamında yeni kararlar alındığı duyuruldu.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR KISITLANDI

Şirvan ilçesinde artan corona virüs vakalarından dolayı salgını önlemek amacıyla tedarik zinciri, kamu personeli, ağır ve acil hastalar dışında ilçe merkezine giriş ve çıkışların yasaklanmasına karar verildiği belirtildi.

Ayrıca söz konusu açıklamada ilçe merkezinde görevli kamu personelinden ilçe dışında ikamet edenlerin de sadece mesai günlerinde ve bağlı oldukları birim amirinin bilgisi dahilinde ilçeye giriş ve çıkış yapabileceği ifade edildi.

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada ilçeye bağlı Ormanbağı ve Soğanlı köyleri ile Kayasihar köyünün Kayalık mezrasında da karantina uygulanacağı vurgulanaraak vatandaşların izolasyon kurallarına uymaları istendi.

Valiliğin sosyal medya paylaşımı ise şöyle oldu:

İlgili Makaleler