Gündem

Salgında noterler açık mı? Noterlerin çalışma saatleri değişti mi?

Corona virüsü salgınının Türkiye’ye sıçramasının ardından bir çok kurumun işleyişinde değişiklikler meydana geldi. Noterlerde o kurumların arasında yer alıyor. Adalet Bakanlığı Abdülhamit Gül tarafından corona virüsü tedbirleri kapsamında nöbetçi noter uygulamasıyla ilgili yeni karalar açıklandı. Peki, salgında noterler açık mı? Noterlerin çalışma saatleri değişti mi?

Türkiye’de corona virüsü salgınının ardından noterlerin çalışma sisteminde de değişiklikler meydana geldi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından kamuoyunu bilgilendirmek için açıklanan yeni tedbir kararına göre, nöbetçi noter uygulaması sona erdi.

Ne zaman tekrar başlayacak?

Bakan Gül tarafından yapılan açıklamada, Hafta içi noter uygulamasında bir gün tek bir gün çift numaralı noterler hizmet verirken, nöbetçi noter uygulamasına bir sonraki duyuruya kadar ertelendiği ifadelerine yer verildi. Uygulamanın ne zaman tekrar başlayacağı henüz bilinmiyor. Corona virüsü salgınının tamamen ortadan kalkmasıyla uygulamanın tekrar faaliyete geçeceği öngörülüyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir