Gündem

Salgının Yeni Merkezi Orası Mı? Ölü Sayısı 15 Bini Aştı: İki Bakan İstifa Etti

Brezilya'da corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 845 kişi arttı. Ölü sayısının 15 bin 662'ye yükselmesi salgının merkezinin Brezilya'mı olduğuna ilişkin akıllarda sorular yer aldı. Ayrıca salgın sürecinde iki Bakan istifa etti.

Ülkede virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 15 bin 662’ye yükseldi. Ayrıca corona virüsü salgını sürecinde ikinci kez Brezilya Sağlık Bakanı istifa etti.

KABİNEDEKİ GÖREVİNDEN AYRILMA KARARI ALDI

Konu ile ilgili olarak Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun kısıtlamaları gevşetmek konusunda “çok ürkek” davranmakla eleştirdiği Sağlık Bakanı Nelson Teich, kabinedeki görevinden ayrılma kararı aldığını ifade etti.

BASIN AÇIKLAMASI YAPMIŞTI

Teich Cuma günü bir basın toplantısı düzenledi ve Bolsonaro’ya kendisine verdiği fırsat için teşekkür etti ve elinden geleni yaptığını belirtti. Ayrıca Teich görevi bırakma gerekçesiyle ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler