Gündem

Samsung Apple’ı Yakın Markajına Aldı!

Gelen İddialara göre son zamanlarda Cihazımı Bul uygulamasını hayata geçirecek olduğu konuşulan Android haberi ardından Samsung  şimdilerde Apple mühendisleri ile ilgilenmeye başladı. Samsung iddialara göre hazırlamaya devam ettiği özel çip için daha önce Apple ve AMD ‘de çalışan mühendislerle görüşmeye başladı. Samsung’un amacı kendilerine özel bir çip geliştirmek.

Ayrıca Samsung Apple’ın eski yöneticisi ile de bu konuyla alakalı görüşme halinde olduğu iddia edildi. Bu özel çipin geliştirilmesi için özenle çalışan Samsung’un bu görüşmeleri sağlayıp sağlamadığı henüz kesin değil. Konuyla alakalı bir açıklama yapmayan Samsung için bu ilk değil. Ocak ayında Qualcomm, teknoloji devinin Apple Silicon ve diğer çiple ilgili projeleri üzerinde çalışan yöneticileri tarafından kurulan çip tasarım şirketi Nuvia ile satın aldı.

Galaxy S21 serisinden güzel haber

Galaxy S21 serisine iddialara göre Android 12 için çalışmalar başladı. Geçtiğimiz günlerde Google Android 12 sistemini duyurmuştu.  Getirdiği yeniliklerle dikkatleri üzerine çeken bu güncelleme, şu anda pek çok marka tarafından test ediliyor. Şimdilerde buna Samsung da katılacak. Android 12 Beta 2 sürümü şuan için akıllı telefonlarda yayınlanmaya başladı. Google yeni işletim sisteminin kararlı sürümünü ise Eylül ayında piyasaya sürecek. 

İlgili Makaleler