Gündem

Sanat Dünyamız Yasta ! Ünlü Oyuncu 42 Yaşında Hayatını Kaybetti

Ünlü oyuncu ve müzisyen Ülkü Aşaröz'den acı haber geldi. Kanser tedavisi gören Aşaröz 42 yaşında hayatını kaybetti.

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay bir kez daha acı haber duyurdu. Akay, 42 yaşındaki tiyatro sanatçısı ve müzisyen Ülkü Aşaröz’ün, kansere yenik düşerek hayatını kaybettiğini duyurdu.

“42 YAŞINDA KAYBETTİK”

Onur Akay Aşaröz’ün hayatını kaybettiğini şu ifadelerle duyurdu:

“Ünlü tiyatrocu ve müzisyen Ülkü Aşaröz’ü, 42 yaşında kaybettik. Uzun süre savaştığı kansere yenik düşen Aşaröz, kemoterapi sürecinde bile çalışmalarına ara vermemiş, güçlü duruşuyla herkese örnek olmuştu.

13 Ağustos Perşembe günü vefat eden Aşaröz, 14 Ağustos 2020 Cuma günü, Emirgan Camii’nde Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra, son yolculuğuna uğurlandı ve Emirgan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

“NUR İÇİNDE YATSIN İNŞALLAH”

Aynı zamanda balerin ve dans öğretmeni olan Aşaröz, Erbulak Oyunculuk ve Yazarlık Evi’nde hocalık yapmıştı ve Ayça Tekindor’un da dans hocasıydı. Nur içinde yatsın inşallah.”

YAŞADIĞI BİR ANISINI ANLATTI”

Bunun yanı sıra Onur Akay açıklamalarında Ülkü Aşaröz ile bir anısını da paylaştı. Akay şu ifadeleri kullandı:

“Ülkü Aşaröz, 2016 yılında ise yönetmen ve oyuncu Harun Özakıncı ile birlikte yaşadığı, ilginç bir olayla gündeme gelmişti. Aşaröz ve Özakıncı, “Naptorun Pansiyon” adlı komedi türündeki oyunu sahnelerken, Özakıncı’nın Ankara’daki, Aşaröz’ün ise İstanbul’daki evine hırsız girmişti. İki usta oyuncu bu kötü haberi sahnedeyken almış ama profesyonellikten ödün vermeyerek, rollerine devam etmişti. Aşaröz’ün, evinin bahçesinde duran 35 bin TL değerindeki motosikleti çalınmıştı.”

İlgili Makaleler