EkonomiKamu Haberleri

Şaşırtan İlan Yayımlandı: 5 Gün Boyunca Yatacak Kişiler Aranıyor

Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından şaşırtan bir ilan yayımlandı. Bu ilan kapsamında 5 gün boyunca yatacak gönüllüler arandığı ifade edildi.

Uzay yolculuklarının insan üzerine etkilerini araştıran Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından şaşırtan bir ilan geldi. Proje kapsamında yeni bir ilan yayımlandı.

5 GÜN BOYUNCA YATACAK PERSONEL ARANIYOR

Konu ile ilgili olarak yayımlanan ilan kapsmaında ESA, 5 gün boyunca yatacak 20 kadın gönüllü aradığını duyurdu. ESA bu sayede günlerce hareketsiz kalacak olan astronotların vücudunda yaşanan değişimleri önceden saptamayı düşünüyor.

Proje kapsamında ESA Fransa merkezli Medes kliniği ile iş birliği yaptı ve gönüllülerin tuvalet ihtiyacı için bile yerlerinden kalkmalarına izin vermeyecek.

Bunan önce de bir ilan daha yayımlanmış ve erkekler için de gönüllü alınmıştı. Bu bağlamda benzer bir deney yapan ve istediği sonucu alan ESA projenin bu aşaması ile kadın vücudunun tepkilerini saptayacak.

Şaşırtan İlan Yayımlandı
İlanı Gören Şaşırdı

NASA DA İLANYAYIMLADI

Tüm bunların yanı sıra NASA tarafından da bir ilan yayımlanmıştı. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Ay ve Mars görevleri için yeni astronotlar istihdam edeceğini duyurdu. Buna göre 2 Mart 2020 tarihinden itibaren başvurular alınacak.

NASA internet sitesinde yayımlanan bilgilere göre NASA astronotu olmak için gerekli temel şartlardan biri ABD vatandaşı olmak. Ayrıca mühendislik, biyoloji, bilgisayar ya da matematik gibi alanlarda yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranırken ilan kapsamında şu deneyimler de kabul ediliyor:

İlgili bir bilim dalındaki doktora programının en az iki senesini tamamlamak

Osteopatik tıp doktoru olmak

Ulusal çapta tanınan bir okulda test pilotluğu programı bitirmek

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir