Ekonomi

Satışları yarıya düştü: Starbucks 400 şubesini kapatıyor!

Ünlü kahvecilik devi Starbucks 400 şubesini kapatmaya karar verdi. Corona virüsü salgınından ekonomik olarak etkilenen şirket satışlarının yarıya düştüğünü açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, ABD ve Kanada’nın çeşitli eyaletlerindeki yaklaşık 10 bin şubeden 400’ünün 18 ay kapatılacağı duyuruldu.

Çin’den dünyaya yayılan corona virüsü çeşitli sektörleri etkiledi. Salgın nedeniyle pek çok sektör zor durumda kaldı. Starbucks’da ekonomik olarak salgından olumsuz etkilendi. ABD’nin Seattle merkezli şirket, şubelerinden yaklaşık 50’sinin de yalnızca arabaya servis ve elden teslim şeklinde hizmet vereceği açıkladı.

Hangi şubelerin kapalı kalacağı açıklanmadı

Ünlü kahve mağazalar zinciri, corona virüsünün etkilerin den korunmak için bu sene sonuna kadar kapalı kalacak şube sayısını arttıracak. ABD ve Kanada’da hangi şubelerin kapalı kalacağı bilinmezken, Starbucks CEO’su Kevin Johnson basın açıklamasında, mağazaların üniversite kampüsleri ya da alışveriş merkezlerindeki gibi “yüksek sosyal toplanma yerlerinde” olacağını duyurdu.

İlgili Makaleler