Kamu HaberleriPersonel Alımı

Sayıştay Başkanlığı okul öncesi öğretmen alımı için aranan şartlar değişti

Sayıştay Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlanarak farklı pozisyonlar en az lise mezunu kamu personeli alımı yapılacağı belirtilmişti. Söz konusu personel alımı kapsamında büro personeli, okul öncesi öğretmeni, çocuk gelişimcisi, elektrik teknisyeni alımı yapılacağı ifade edilmişti.

İlanın açıklamasında ise şu ifadelere yer verilmişti:

“T.C. Sayıştay Başkanlığı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı durumuna göre aşağıdaki Tabloda dağılımı gösterilen pozisyon unvanları için toplam 18 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır”

BAŞVURU DETAYLARI 

Söz konusu ilana başvurular 20 Ocak 2021 yani bugün başladı ve 3 Şubat’ta sona ereceği bildirildi. özleşmeli Personel alımına ilişkin detaylı açıklamaları içeren ilan metnine ve başvuru formuna www.sayistay.gov.tr adresinden ulaşılması gerekmektedir.

ESKİ ŞARTLAR 

Söz konusu ilanda okul öncesi öğretmen alımı başvuru şartları şu şekilde belirtildi:

1. Çocuk Gelişimi veya Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Anaokulu Öğretmenliği, Ana Okulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi lisans programlarının birinden mezun olmak.

2. 2020 yılı KPSS P10 Puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

3. Pedagojik Formasyon almış olmak.

ŞARTLAR DEĞİŞTİ

Ancak bu şartlar yeni düzeltme ilanı ile değişti. Yeni şartlar ise şöyle belirtildi:

1.Anaokulu Öğretmenliği, Ana Okulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi lisans programlarının birinden mezun olmak.

2. 2020 KPSS P121 Puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

Detaylar için TIKLAYIN.

Düzeltme ilanı için TIKLAYIN.

İlgili Makaleler