Gündem

Şehitlerimizin Olduğu Korkunç Kaza Hakkında Kritik Gelişme

Mersin'in Mut ilçesinde Kıbrıs'a gidecek askerleri taşıyan otobüs yapıntı mahallesi zeytinlik mevkiinde devrildi ve kazada şehitlerimizin ve çok sayıda yaralımız olduğu belirtildi. Bu kaza hakkında Valilikten yeni bir açıklama yapıldı ve bilanço netleşti.

Mersin’in Mut ilçesinde askerleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu ilk etapta 5 askerimizin şehit olduğu ve 10 askerimizin yaralandığı belirtilmişti. Ancak yeni yapılan açıklamada 4 askerimizin şehit olduğu 2 sürücünün hayatını kaybettiği ve 10’u ağır 27 askerimizin yaralı olduğu belirtildi.

4 ŞEHİDİMİZ 10’U AĞIR 27 YARALIMIZ VAR

Alınan bilgiye göre, KKTC’ye sevk edilen askerleri Mersin’e götürmek için Manisa’nın Alaşehir ilçesinden yola çıkan otobüs Mut-Karaman karayolu Zeytinalanı mevkisinde virajı alamayarak şarampole devrildi. Kazanın haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi.

Meydana gelen kazada 4 askerimizin şehit olduğu belirtildi. Ayrıca 2 sürücünün de hayatını kaybettiği belirtilerek 10’u ağır 27 askerimizin yaralı olduğu vurgulandı. Yaralılar ambulanslar ile Mut Devlet Hastanesine kaldırıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Mersin Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Mut ilçesi Sertavul mevkiinde askeri personel taşıyan sivil otobüs henüz tespit edilemeyen bir sebeple tek taraflı trafik kazası yapmış olup; ilk belirlemelere göre 2 otobüs şoförü ile 4 askerimiz şehit oldu. Ağır yaralı 10 askerimiz Mut Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Kaza mahallinde çalışmalar devam etmektedir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”

İlgili Makaleler