İşkur İş İlanları

Şeker Fabrikaları A.Ş. Ön Lisans/MYO Mezunu 70 İşçi alacak!

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. İŞKUR aracılığı ile Ön Lisans/MYO Mezunu 70 İşçi alımı yapacak! İş başvuruları yarından itibaren başlayacak olup, başvurular Türkiye İş Kurumunun İl/Şube Müdürlüklerine ve Türkiye İş Kurumu web sitesi üzerinden yapılabilecektir.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü 4857 sayılı kanun kapsamında ön lisans (MYO) mezunu sürekli işçi alımı hakkında duyuru yaptı.
Şeker fabrikalarına alınacak işçi alımı ile ilgili şu bilgilere yer verildi.

70 İŞÇİ ALIMI

Özelleştirme İdaresi Başkanlığından alınan izne istinaden Şirketimizdeki Şeker Fabrikalarına belirsiz süreli çalıştırılmak üzere toplam 70 (Ön Lisans/MYO Mezunu) işçi alımı yapılacaktır.

ALIMLARDA UYGULANACAK USUL VE ESASLAR

1- Alınacak işçiler için, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden talepte bulunulmak suretiyle 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlem yapılacaktır.

2- Başvurular Türkiye İş Kurumunun İl/Şube Müdürlüklerine ve Türkiye İş Kurumu web sitesi üzerinden yapılabilecektir. Başvuru ile ilgili daha detaylı bilgi İŞKUR’un web sitesinden 02.07.2020 tarihinden itibaren öğrenilebilir.

3- Yeni istihdam edilecek personelin 4046 sayılı Kanunun 22. maddesi kapsamında diğer kamu kurumlarına nakil hakları bulunmadığından 2014/7140 sayılı kararname eki esaslarına göre 657 sayılı Kanunun 4/b maddesi kapsamında sözleşmeli personel olarak diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamayacaklardır.

4- Fabrikalarımıza alınacak personelin niteliklerini ve sayılarını gösteren tablo ilişiktedir.
Şeker fabrikalarına alınacak işçilerin meslek dağılımı ve başvuru adetlerini görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler