Personel Alımı

Selçuk Üniversitesi lise mezunu Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı alımı yapacak!

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görevlendirilmek üzere 67 Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı yapılacak. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların en az lise mezunu olması gerekiyor. İlanda belirtilen başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 19 Ekim 2020 ile 23 Ekim 2020 tarihleri arasında başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Selçuk Üniversitesi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 67 Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı alımı yapacak. Başvurusu kabul edilen adaylar arasından kadroya seçilenler kura ve sözlü sınav yöntemi ile belirlenecek. Peki, üniversiteye başvuru şartları nelerdir?

Başvuru Şartları

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

2. 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak,

4. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

5. Askerlik ile ilişiği olmamak. (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak.),

6. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşını doldurmamış olmak,

7. Bu hizmet türünde istihdam edilecek personelin öğrenim düzeyi; “Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından” birinden mezun olması şartı aranacaktır.

8. İlan tarihi itibariyle Konya İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.

9. Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümleri gereğine göre işlem tesis edilir.

Başvuru nasıl yapılacak?

Sürekli İşçi kadroları ve başvuru şartları Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yayımlanacak olup şartları uyan adayların başvuruları 19/10/2020 – 23/10/2020 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır.

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İŞKUR ÜZERİNDEN İLANA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ. 

İlgili Makaleler