Personel Alımı

SERKA seyahat engeli olmayan personel alımları gerçekleştirecek!

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), 3 Uzman, 1 Hukuk İşlerinden Sorumlu Uzman ve 1 İç Denetçi alımı yapacağını duyurdu. İlanda başvuruda bulunmak isteyen adayların seyahat engeli bulunmaması gerektiği belirtildi. SERKA’ya başvuruda bulunmak isteyen adayların 2-13 Kasım tarihleri arasında başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), boş kadroları için personel alım ilanı yayınladı. SERKA tarafından verilen personel alım ilanında yapılacak olan alımlara ilişkin olarak, “Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin kalkınmasına ve gelişmesine hizmet etmek ve katkıda bulunmak isteyen, yeniliğe ve gelişime açık, analitik düşünebilen, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, hizmet ve kalkınma bilinciyle ve sorumluluğuyla hareket eden, seyahat engeli olmayan 3 Uzman, 1 Hukuk İşlerinden Sorumlu Uzman ve 1 İç Denetçi alımı gerçekleştirecektir.” Açıklaması yapıldı. Başvuranlar arasından kadroya seçilenler ise sözlü sınav yöntemi ile gerçekleştirilecek. İlanda verilen başvuru şartlarını taşıyanlar, 1-13 Kasım tarihleri arasında başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

İşe Alınmada Aranan Genel Şartlar

Uzman, İç Denetçi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Uzman pozisyonu için başvuran tüm adayların öncellikle aşağıda belirtilen genel şartları sağlamaları gerekmektedir;

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlarla, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

d) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Başvuru Şekli, Tarihi ve Yeri

Başvurular, 2 Kasım 2020 tarihinden başlayarak 13 Kasım 2020 tarihi saat 23.59’a kadar sinavbasvuru.sanayi.gov.tr internet adresinde bulunan Serhat Kalkınma Ajansı Sınav Başvuru bağlantısından yapılacaktır. 4 Başvurular, “Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların, yukarıda belirtilen sınav giriş şartlarını ve tercih nedenlerini kanıtlayıcı bilgi ve belgeleri elektronik ortamda taratıp başvuru formunun ilgili bölümlerine eklemeleri zorunludur. Sadece elektronik ortamda yapılan başvurular geçerli olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular ile elden, e-posta veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler