Gündem

Sevgilisinden dayak yiyen kadını kurtarmak isterken katil olan öğrenci hakkında Adalet Bakanı Gül’den açıklama geldi!

Konya’da kütüphaneden eve gitmek isterken dayak yiyen bir kadını gören Kadir Şeker, saldırıya uğrayınca katil olmuştu. O olay hakkında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den açıklama geldi.

Konya’da kütüphanede ders çalışan öğrenci karnı acıkınca eve gitmek üzere kütüphaneden çıkış yapmıştı. Evine giderken geçtiği parkta bir kadının sevgilisi tarafından dayak yediğini gördü. Kadının ağlaması üzerine dayanamayıp yanlarına giden, 20 yaşındaki Kadir Şeker ile saldırgan adam arasında tartışma çıktı. Şiddete uğrayan Ayşe D.’yi kurtarmak isterken çıkan arbede esnasında Katil olan öğrenci Türkiye’nin gündeminde oturdu.

Kadir Şeker Katil oldu

Şiddet gören Ayşe D. ifade değiştirdi

Yaşananlar sonrasında polise ifade veren Ayşe D. ilk ifadesinde “çocuk beni kurtarmak istedi.” Derken ikinci ifadesinde U dönüşü yaparak “bıçak çekmesi gerekmezdi. “ dedi. Son günlerin en çok konuşulan olayında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’de açıklama yaptı.

Adalet Bakanı açıklama yaptı

Adalet Bakanı Gül, sevgilisi Ayşe D.’ye şiddet uygulayan Özgür Duran’ı engellemek isterken, Duran’ın ölümüne sebep olan Kadir Şeker için yaptığı açıklamada “Hakim ve savcıya görevlerini yapmaları için zaman tanımak lazım. Olay çok yeni. Savcı delilleri topluyor. Bu soruşturma neticesinde karar verilecek. Kimse ‘Kadir suçludur’ diyemez. Ama ortada ceset var. Bu olay meşru müdafaa mıdır hepsi soruşturma aşamasında ortaya çıkacak. Hakim savcılar da insan. Onların da vicdanı var. Bize düşen soruşturma sonucunu beklemektir” ” ifadelerini kullandı.

Haber hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir