EkonomiGündem

SGK Milyonlarca Kişiye O Paraları İade Ediyor ! Hemen Alabilirsiniz

Emeklilik hayali kuran ancak yaı doldurmasına rağmen primi eksik olarka emekli olamayan milyonlarca çalışan bulunuyor. Çalışamayan ve primini doldurma imkanı bulunmayan milyonlarca kişiye ödedikleri primler toplu olarak iade ediliyor. Bunun için SGK'ya dilekçe vermek yeterli oluyor.

Milyonlarca çalışan yaşını doldurmasına rağmen primi eksik olduğu için emekli olamıyor. Çalışamayan ve primini doldurması olanaksız olan milyonlarca kişiye SGK tarafından şimdiye kadar ödedikleri primleri toplu olarak geri ödeniyor. Bunun için SGK’ya dilekçe vermek yeterli oluyor.

TOPLU PARA İADESİ

Bu sigortalıların emekli olmaları için sistem askerlik ve doğum borçlanması gibi imkanlar da sunuyor. Tanınan tüm haklara rağmen yine de emeklilik şartlarını tamamlayamayan milyonlarca vatandaş var. Bu vatandaşların çalışma imkanları da yoksa ödedikleri primler boşa gitmiyor ve milyonlarca kişiye toplu para iadesi yapılıyor.

KİMLER ALABİLİR?

Peki bu toplu para iadesini kimler alabilir? Belirlenen şartları taşıyan milyonlarca kişi gerekli primleri tamamlamışlarsa zaten emekli oluyorlar ancak primleri eksik ise ve tamamlama imkanı da yoksa paralarını geri alabiliyorlar. Bunun için bazı şartlar aranıyor. İşte bu şartlar:

1- Sigortalı olarak bir işyerinde çalışmıyor olmak ya da kendi işini (Bağkur) yürütüyor olmamak.

Milyonlarca Kişiye Toplu Para İadesi

2- Emeklilik için gerekli olan üç şarttan ikisini yani yıl (erkekler için 25, kadınlar için 20) ve yaş şartını tamamlamış olmak.

DİLEKÇE VERİLMESİ GEREKİYOR

Milyonlarca kişi bu toplu parayı alabilmek için SGK’ya dilekçe vermeleri gerekiyor. Kurum durumu inceleyip şartları taşıdığınızda geri ödeme yapıyor. Eski SSK’lılar (4A) için 2008’den önce kendi adına ödenen hem işçi hem de işveren primi, 2008’den sonra ise sadece işçi primleri geri ödeniyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir