Ekonomi

SGK’dan Borç Yapılandırması Yapacaklara Flaş Açıklama! Bugün Son Gün!

Sosyal Güvenlik Kurumu önemli bir açıklamada bulundu. Borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla süre 30 Eylül tarihine kadar uzatılmıştı. Karara göre yapılandırma için bugün son gün. Saat 23:59′ a kadar yapılandırma yapılabilecek.

SGK’ nın Açıklaması

SGK tarafından yapılan açıklamada: “Başvuru süresi Sayın Cumhurbaşkanımızın Kararı ile 30 Eylül 2021 tarihine uzatılan 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun uyarınca, kapsama giren borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşlarımızın başvurularını almak üzere, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerimiz ve Sosyal Güvenlik Merkezlerimiz 30.09.2021 tarihinde saat 23.59’a kadar açık olup vatandaşlarımıza hizmet verecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Vatandaş borçları için borçlarını yapılandırmak isteyen işverenlerin e-Sigorta kanalıyla, posta yoluyla veya şahsen ilgili sosyal güvenlik il müdürlüğüne veya sosyal güvenlik merkezine, 4/b (Bağ-Kur) sigortalıların e-Devlet üzerinden, posta yoluyla veya şahsen herhangi bir sosyal güvenlik il müdürlüğüne veya sosyal güvenlik merkezine, primlerini kendileri ödeyenlerin ise e-Devlet üzerinden, posta yoluyla veya şahsen dosyalarının bulunduğu sosyal güvenlik il müdürlüğüne veya sosyal güvenlik merkezine başvuruda bulunarak, borçlarını yapılandırabilecek.

İlgili Makaleler